X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
TRY

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

1. Taraflar

1.1 : Bu sözlesme ürünler ve hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anilacaktir) saglayan websitenvarmı.com (WEBSİTENVARMI olarak anilacaktir) ile Yeni müsteri kaydi bölümünde belirtilen detaylari ile belirtilen kisi/kurum(Müsteri olarak anilacaktir) arasinda WEBSİTENVARMI'e ait olan https://www.websitenvarmi.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anilacaktir) kullanimi ve bu site üzerinden satin alinacak hizmetleri asagida belirtilen madde ve kosullar ile imza altina alinmis sayilacaktir.

1.2: Taraflar is bu sözlesmede yazili bilgilerin dogrulugunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2. Konusu

2.1: Is bu sözlesme müsteri tarafindan site üzerindeki islemlerinde, siparislerinde, gönderdigi mesajlarinda kayit isleminde vermis oldugu bilgiler dogrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparislerinde tercihleri uyarinca alacagi hizmetler karsiliginda WEBSİTENVARMI'e ödeyecegi ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve islem açiklamalari asagidaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müsteri tarafindan üye olunma sirasinda girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapilan islemlerde baz alinacagindan müsteri ve üyenin bu bilgileri hatasiz eksiksiz ve dogru girdigi varsayilmaktadir.

3. Sorumluluklar

3.1: WEBSİTENVARMI, müsterinin talebi üzerine siparis olarak ilettigi hizmetleri saglayacaktir. Siparisin kabulü mesaji ile WEBSİTENVARMI ilgili ücreti tahsil ettigini kabul edip söz konusu sipariste belirtilen hizmeti verecegini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme sekli, kdv dahil olarak siparis sirasinda çikartilacak toplam miktar ile belirtilerek müsterinin aylik veya yillik ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler WEBSİTENVARMI tarafindan bildirilecektir.

3.3: Siparis kabulü ve islemlerin onaylanmasindan sonra WEBSİTENVARMI, müsteri siparisi detayinda bulunan hizmete iliskin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanici adlari ve sifrelerini müsteriye iletecek ve hizmet baslamis olacaktir. Ilgili hesaplarin ve sifrelerin sorumlugu müsterinin sorumlulugunda olup bu konulardan dogabilecek zarar ve ziyandan müsteri sorumlu olacaktir.

3.4: Müsteri aldigi hizmet dahilinde WEBSİTENVARMI tarafindan aldigi beyan ve uyarilara uyacagini taahhüt eder. Müsteri, hosting hesabindan faydalanirken WEBSİTENVARMI tarafindan yayinlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müsteri, almis oldugu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sinirsiz olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sinirli ya da sinirsiz olarak üçüncü kisilere dagitamaz, satamaz.

3.5: Müsteri hizmet dahilinde sahip oldugu yazilim ve programlari kullanarak erisim hakki bulunmayan dosya veya programlara erismemeyi, bu tarz bir sorundan dolayi herhangi bir problem yaratmamayi, olusabilecek sorun ve problemlerde zarari karsilamayi taahhüt eder.

3.6: Müsteri alan adi, hosting veya aldigi hizmetlerin kullanilmasi sirasinda yürürlükte olan veya sözlesme süresince yürürlülüge girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait oldugunu , karsilayacagini kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müsteri hizmeti dahilinde barindirdigi tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacagi ve faydalanacagi tüm islemlerden kendisi sorumlu oldugunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanlarin yasalara aykiriligindan doga bilecek tüm hukuki ve cezai sorumlulugu kendisi karsilamayi kabul ve taahhüt eder. Is bu konuda dogabilecek sorunlardan WEBSİTENVARMI'e herhangi bir kusur iletilemez. WEBSİTENVARMI sayfalari gönderilmeden önce gözden geçirmez, dogrulamaz, ciro etmez veya kullanici tarafindan yapilmis sayfalar için herhangi bir sekilde bir sorumluluk almaz. WEBSİTENVARMI kullanici hesaplarini bu ana hatlari ihlal ettigi için veya baska bir sebeple veya WEBSİTENVARMI'in kendi veya kullanicilarindan herhangi birinin isine zararli olduguna inandigi için fesih edebilir. WEBSİTENVARMI hukuka aykirilik eden filleri ve eylemleri ögrendiginden itibaren müsteriye haber vermeden hizmeti silmek hakkina sahiptir.

3.8: WEBSİTENVARMI, sagladigi hizmet içerisinde bulunan müsteri verilerinin hatali kullanimlarindan, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanilan tüm verilerden dogabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müsteriye aittir. WEBSİTENVARMI müsterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakim islemine tabi tutacaktir. Buna ragmen WEBSİTENVARMI hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybindan dolayi olusabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan WEBSİTENVARMI sorumlu degildir. Verilerin yedeklenmesi sözlesme metninde aksi belirtilmedigi sürece müsterinin sorumlulugundadir.

3.9: WEBSİTENVARMI, müsteri tarafindan siparis verilmis ve ödemesi sorunsuz olarak gerçeklestirilmis domain name tescil islemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve siparis ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müsteridir. WEBSİTENVARMI bu konuda müsterinin talepleri dogrultusunda domain name üzerinde islem yapabilecektir. Müsteri tarafindan domain name üzerinde bir düzenleme, degisiklik ve transfer taleplerini en kisa sürede yapacaktir. Tarafimizdan tescil edilen alan adlari (com, net, org, ...) The Directi Group ve OnlineNIC, firmalarina kesinlikle transfer islemi gerçeklestirilmemektedir.

3.10: WEBSİTENVARMI, siparislerin tamaminda müsteri tarafindan belirtilecek kredi karti bilgilerini, kullanmakta oldugu sanal pos sistemine ya da herhangi bir veritabanina kaydetmemektedir. Ödemelerin gecikmesi durumunda hizmetin durdurulmasi ve ödemesiz yedek verilmemesi hakkini sakli tutmaktadir.

3.11: WEBSİTENVARMI, müsteriye ait yedeklerin düzenli tutulmasi için gerekli özeni ve ehemmiyeti gösterecektir, fakat bu konuda yasanabilecek sorunlardan dolayi müsterinin ugrayacagi veri kayiplarindan sorumlu tutulamaz, müsteri kendi verilerini düzenli olarak kaydetmekle yükümlüdür.

3.12: WEBSİTENVARMI, süresi dolmus alan adi, hosting, veya diger sundugu hizmetleri süre bitiminden sonra durdurma, hizmeti tamamen iptal etme hakkini sakli tutmaktadir. Süresi dolmus veya ödemesi saglanmamis hizmetlerin iptalinden sonra herhangi bir veri kaydi tutma yükümlülügü bulunmamaktadir.

3.13: WEBSİTENVARMI, Toplu mail gönderimi ya da isteksiz mail iletimi (spam e-mail) hizmeti sunmamaktadir. Saglamis oldugu hizmetler üzerinden bu tarz gönderimler yapilamaz. Bu tarz gönderimlerin tespitinde hizmetin tamamina erisimini bloklar. Gönderimin bir kez daha tekrarlanmasi durumunda hizmet iptal edilir ve zarar tazmini olarak ödeme iade edilmez.

4. Süre

4.1: Is bu sözlesme siparis ve ödeme islemlerinin internet ortamindan WEBSİTENVARMI'a iletilmesi ile birlikte taraflarin belirtilen hak ve yükümlülükleri baslar.

4.2: Sözlesme süresi müsterinin ilgili hizmet için siparis sirasinda seçmis oldugu ödeme periyodu kadardir.

4.3: Taraflar sözlesmenin sona ermesinden 10 is günü öncesine kadar sözlesmenin süre sonunda sona erecegini ihtar etmemisler ise sözlesme ayni sart ve hükümler ile önceki sözlesme süresi kadar uzar. ( Ücret hususunda meydana gelen degisiklikler saklidir.)

5. Ücret

5.1: Is bu sözlesmede belirtilen hizmetler karsiligi olarak ödenecek ücret siparis islemi sirasinda belirtilen miktar kadardir. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanir ve müsteriye gösterilerek tahsilat gerçeklesir.

5.2: WEBSİTENVARMI önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak degisiklik yapma hakkini sakli tutar. Müsteri is bu degisiklikler konusunda simdiden olusabilecek degisiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret döviz cinsinden ise fatura tarihindeki Yapi Kredi Bankasi satis kuru üzerinden Türk Lirasina çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret ilgili ürün satis sayfalarinda belirtilmedigi ve müsteri ile yapilan özel bir sözlesme olmadigi sürece fatura kesim tarihinden itibaren 3. is günü sonuna kadar siparis islemi sirasinda kredi karti ile ödeme talimati var ise kredi karti hesabindan, kredi karti ile ödeme talimati yok ise müsteri iletisim adresinde belirtilen banka hesap numaralarina ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda WEBSİTENVARMI kur farki faturasi kesme hakkini sakli tutar.

5.6: WEBSİTENVARMI, müsteri ödeme islemini tamamlayincaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkini sakli tutar.

6. Askiya Alinma

6.1: Ödeme konusunda problem yasanmasi, kredi karti ile ödemede provizyon sorunlari veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayi WEBSİTENVARMI, müsteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarinin tamamini durdurma hakkini sakli tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müsteri adina e-mail, web, ftp erisimleri yapilamaz ve e-mail hesaplari engellenerek gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Kullanilan ürün ve hizmetin site üzerinde aksi belirtilmedikçe anlik cpu/ram/mysql üzerindeki kullanim izni %12 seklindedir. Bu adil kullanim iznini asan ürün durdurulur ve müsteri 24 saat içerisinde sorun çözmeyi taahhüt eder. Gerekli düzenleme 3 kez yapilan uyari sonucunda sonuca ulasmadigi taktirde hizmet tamamen kapatilir ve iadesi yapilmaz.

6.4: WEBSİTENVARMI sunuculari üzerindeki herhangi bir kullanicinin diger müsterilerin hizmetini engelleyici ya da yavaslatici islemler yapmasi durumunda, kullaniciyi suspend eder yani erisimi kapatir.

7. Fesih

7.1: Müsteri is bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykiri davranarak sorumluluklarini ve taahhütlerini yerine getirmedigi takdirde yada is bu sözlesmenin ön yüzünde beyan ettigi bilgilerin dogru olmadiginin tespiti halinde, yukarida belirtilen sözlesmeyi askiya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, WEBSİTENVARMI hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksizin sözlesmeyi tek tarafli olarak fesih etme hakkina sahiptir.

7.2: Bu sekilde gerçeklesecek fesih sonrasinda müsteri; kalan süreye bakilmaksizin ödemis oldugu son sözlesme ücretini geri isteyemeyecegini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözlesme bedelinin 5 kati ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müsteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözlesme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazili olarak ihtar etmek sarti ile is bu sözlesmeyi süresi sonunda fesih etme hakkina sahiptir.

7.4: Sözlesmenin sona erme süresinden önce müsteri tarafindan fesih edilmesi halinde sözlesme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve pesin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8. Iletisim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözlesmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar siparis adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmislerdir.

8.2: Bu adreslere yapilan her türlü tebligat taraflarin eline ulasmasa bile teblig edilmis kabul edilecektir. Is bu adreslere ait degisiklikler diger tarafa yazili olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktir.

8.3: WEBSİTENVARMI sözlesme süresi içinde müsteri'ye tahsis ettigi elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazi, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müsteri söz konusu elektronik iletilerin alinmadigi yada kendisine ulasmadigi iddiasinda bulunamayacagi gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda teblig etmis sayilacagini beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düsülmesi

9.1: Müsteri, aldigi hizmetlere karsilik basvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçeklestirmedigi takdirde temerrüde düsmüs sayilir. Bu durumda WEBSİTENVARMI kur farki faturasi kesebilecegi gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylik %15 gecikme faizi talep edebilir. Müsteri bu gecikme faizi ve kur farki faturasini ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan her tür alacak için WEBSİTENVARMI'in dava yada icra takibi açmasi halinde de aylik %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarinin %50'si kadar cezai sart, %10'u Avukatlik Ücreti ve diger tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müsteri, is bu sözlesmeden dogan alacaklarinin tahsili için yasal mercilere Ihtiyati Haciz ve Ihtiyati tedbir için basvurmasi halinde WEBSİTENVARMI'in teminatsiz Ihtiyati Haciz ve Ihtiyati Tedbir karari almaya yetkili oldugunu ancak buna ragmen Mahkemelerce teminat istendiginde, Bankalardan alinacak teminat mektuplarindan dogacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafindan ödenecegini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacagini beyan, kabul ve taahhüt eder.

10. Yetkili Mahkeme ve Icra Daireleri

10.1: Is bu sözlesme bununla birlikte 11 madde ve alt basliklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlasilarak imza altina alinmistir. (Imza altina alinma. siparisin internet ortaminda WEBSİTENVARMI'e gönderilmesi ile gerçeklesmis kabul edilir). WEBSİTENVARMI gerek gördügü taktirde yeni maddeler ve/veya alt basliklar ekleyebilir, çikartabilir ya da maddeler üzerinde degisiklik yapabilir. Müsteri bu degisiklikleri önceden kabul ettigini beyan ve taahhüt eder.

10.2: Is bu sözlesmenin uygulanmasi sirasinda dogacak her türlü uyusmazliklarin çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Top