X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
TRY

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıE-TicaretAffilate Sistemi

Affilate Sistemi

Affiliate sistemi ile diğer kullanıcılar, ürünlerinizi kolayca kendi sitelerinde bir blok içinde yayınlayabilir, tıklama ve/veya sipariş başına kazanç sağlayabilirler. Sizde ekstra bir reklam maaliyetine girmeden, sadece satış üzerinden komisyon verebilir ve/veya sitenize gelen ziyaretçi başına ücret ödeyebilirsiniz.

 

Affiliate sistemi nedir?

Affiliate sistemi ile diğer kullanıcılar, ürünlerinizi kolayca kendi sitelerinde bir blok içinde yayınlayabilir, tıklama ve/veya sipariş başına kazanç sağlayabilirler. Sizde ekstra bir reklam maaliyetine girmeden, sadece satış üzerinden komisyon verebilir ve/veya sitenize gelen ziyaretçi başına ücret ödeyebilirsiniz.

Affiliate sistemi ücretli mi?

Affiliate sistemi tüm paketiniz (standart) v3.2 ve üzeri paketlerinde ücretsiz olarak gelir.

Affiliate sistemini nasıl aktif edebilirim?

"Yönetim paneli > Affiliate Yönetimi > Affiliate Ayarları" bölümünden Affiliate desteğini aktif edin. İlgili ayarları tanımladıktan sonra, kullanıcıların panelinde "Affiliate Yönetimi" menüsü gözükmeye başlayacaktır. Kullanıcılar ilk başta, Affiliate için başvuru yapmaları gerekir. Yapılan başvurular, yönetim panelini giriş kısmındaki "dashboard" ekranında uyarı olarak listelenir. Başvuru onaylandıktan sonra, ilgili kullanıcı e-posta ile bilgiledirilir. Kullanıcı aynı menüden, kendisine özel Affiliate HTML kodunu, gösterim, sipariş ve tıklama istatiklerini inceleyebilir, para çekme talebinde bulunabilir ve geçmiş para çekme taleplerini inceleyebilir.

Affiliate tıklama başına kazanç nasıl işliyor?

Kullanıcı sitesinden size yönlendirilen kullanıcı başına kazanç elde etmesini sağlayabilirisiniz. Güvenlik nedeniyle, Affiliate ayarları kısmına girdiğiniz timeout süresince aynı IP tıklamaları tekil olarak onaylanmaz ve kullanıcıya bir kazanç sağlamaz. Farklı IP (ler) ile kötüye kullanım düşündüğünüzde, dilediğiniz IP adresi veya IP bloğunu banlayabilir, ilgili IP 'lerin hiçir tıklamasının onaylanmamasını sağlayabilirsiniz.

Affiliate sipariş başına kazanç nasıl işliyor?

Kullanıcı sitesi tarafından yönlendirilen ziyaretçi alışverişleri, ancak onaylı bir sipariş statüsünden sonra kullanıcıya kazanç olarak yüklenir. Bir sipariş onaylanmış, sonra iptal edilmiş ise ilgili kazanç tutarı kullanıcıdan düşülür.

Sipariş başına kazanç, sipariş tutarı üzerinden komisyon hesaplanması ve/veya sipariş başına X TL tutarı şeklinde hesaplandırılabilir. Her iki yöntemden biri veya ikisi aynı anda kullanılabilir.

Affiliate hangi ödemeleri kabul ediyor?

Müşteri siteye yönlenditen sonra, ilgili affilate ID değer session'a atılır. Yani müşteri tarayıcıyı kapatana kadar yaptığı alışverişler, gönderen kullanıcının alışveriş bakiyesine eklenir.

Affiliate ödemeleri nasıl işliyor?

Kullanıcı, sizin "Affiliate Ayarları" kısmına tanımladığınız asgari talep tutarını aştıktan sonra, kazancını tanımladığı bankaya çekme talebinde bulunabilir. Talepler uyarı yönetim paneli "dashboard" bölümünde gösterilecektir. Tüm liste "Affiliate Yönetimi" altında incelenebilir.

Affiliate kullanımına sunucum uygun mu?

Affiliate modülü kullanıcı için sunucunuzda, paketiniz için gerekli bileşenler dışında, extra bir application kurulumu gerekmez.

Affiliate sisteminde, ürünler rastgele listelendiğinden şablona ait cache desteği pasif, resim resize cache desteği aktiftir. Şablon cache desteği kullanılmamasına rağmen SQL sorgu sayısı düşüktür. Normal şartlarda sunucuyu yormayacaktır. Servis verilen site sayısı ve/veya ilgili sitenin yüksek çöğul gösterimi sunucunuza ve/veya bank kullanımınıza ekstra yük getirebilir.

Affiliate kullanımına şablonum uygun mu?

Affiliate modülü şablon bağamsızdır. Hem paketiniz standart şablonlarında hem de kendi geliştirdiğiniz şablonda çalışacaktır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(159 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)

Top